Świat jest stworzony po to, aby stać się kiedyś piękną książką
Półeczka z książkami

Wypromuj również swoją stronę Lubię czytać
Blog > Komentarze do wpisu

Po słowiczej podłodze- Lian Hearn

Zaczytałam się na dobre. Oj, jakże trudno było wrócić do rzeczywistości:) Na szczęście Po słowiczej podlodze  to początek cyklu książek o rodzie Otori :))) Mimo,że autorka książki zastrzega we wstępie, że akcja jej powieści rozgrywa się w epoce feudalizmu w zmyślonym kraju, to moje myśli w czasie czytania były blisko Japonii. Bohaterem książki jest szesnastoletni Takeo,  świadek krwawej rzezi w swojej rodzinnej wiosce. W czasie ucieczki zostaje uratowany przez pana Otori- wydarzenie to ma ogromny wpływ na dalsze losy chłopca. Czy spotkanie z panem Otori było przypadkowe, czy nie? Ile tajemnic kryje w sobie przeszłość chłopca? Co niesie przyszłość? Czym jest tytułowa słowicza podłoga? Same znaki zapytania- szukanie odpowiedzi to niesamowita podróż w czasie i przestrzeni. Polecam!!!!!! 

niedziela, 29 czerwca 2008, be.el

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2008/06/30 20:59:13
"Opowieści rodu Otori " sa doskonała lekturą. Przeczyatłam juz 3 cześci i przede mna tylko ostatnia"Krzyk czapli".Szkoda. Chociaż zapowiadają jeszcze jedną , 5 częsć, ale ma opowiadać o czasach sprzed wydarzeń "Po slowiczej podlodze".
-
2008/06/30 22:07:29
To i tak świetna wiadomość:) Bo ja słyszałam tylko o trzech częściach, również świetnie napisanych, a tu aż pięć :) Mi bardzo się spodobala pierwsza częśc- poleciłam kilku osobom, ale bez entuzjazmu.Pzdr