Świat jest stworzony po to, aby stać się kiedyś piękną książką
Półeczka z książkami

Wypromuj również swoją stronę Lubię czytać
Blog > Komentarze do wpisu

Gucci, Gucci łapci - Sue Margolis

Po serii książek cegieł – przyszła pora na coś cieńszego i lżejszego, okraszonego niezłym humorem – na samotny jesienny babski wieczór. W towarzystwie ciepłego kocyka i szklaneczki ciepłego piwa z miodem i cynamonem – może okazać się naprawdę dobrym pomysłem.

Już sam tytuł, kojarzący się z radosnym dziecięcym Kosi – kosi – łapci, sugeruje, że dotkniemy wielkiego świata. Armani, Gucci, Prada to marki, które przyjemnie łaskoczą ręce Ruby, bohaterki powieści. W londyńskim ekskluzywnym butiku z odzieżą ciążową i dziecięcą obsługuje bajecznie bogate klientki, znane z pierwszych stron kolorowych pism, które przebierają, wybrzydzają i … dają żyć. Brzmi snobistycznie? Pewnie, że tak. Mogę jednak zapewnić, że nasza Ruby jest normalną dziewczyną, bez fochów typowych dla rozkapryszonych panienek, ani super bogatą ani biedną, taka typowa londyńska trzydziestolatka z ogonkiem metrykalnym, która osiągnęła sukces. Praca, przyjaciele, praca, przyjemności i znów praca. To jest właśnie mały wielki świat miłej ekspedientki. No, są jeszcze kontrolne wizyty u ginekologa, realizowane z sumiennością godną pozazdroszczenia. I gdy wydawać by się mogło, że w monotonnym życiu Ruby nic ciekawego poza nową dostawą markowych ciuszków raczej już się nie wydarzy, los zaczyna płatać figle i figielki, a atrakcji jest aż nadto. Radosna nowina o ciąży (prawie) pięćdziesięcioletniej matki dziewczyny, wcale taka radosna dla zainteresowanej nie jest, ale stanowi ważny element fabuły, bowiem skłania do refleksji i do postawienia sobie ważnych pytań, jakie jest jej dotychczasowe życie i jakie ma być w przyszłości. Smaczku dodaje wątek kryminalny, w którym jedną z głównych ról odegra… fotel ginekologiczny. Śmieszna i żywa akcja, doprawiona czasem pikantnymi wstawkami, z dość dużą dawką emocji i napięcia. Polecam na odegnanie smutasów jesiennych.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia 

poniedziałek, 02 listopada 2009, be.el

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2009/11/02 21:18:13
Lubię takie książki i na pewno przeczytam:)
Na razie pożyczyłam kilka książek, które muszę przeczytać.
Tak mnie ostatnio wzięło na czytanie, że chłonę książki jednym tchem...mam nadzieję, że mi to nie minie:)
-
2009/11/03 21:49:03
Po raz kolejny zachęcam do założenia blogu ksiażkowego, albo napisz o lekturach u siebie:) ta ksiażka powinna Ci się spodobać. Ja już od dłuższego czasu potrebowałam czegoś tak leciutkiego, zabawnego i niewymagającego. Dlaczego nie?
-
2009/11/08 09:16:55
Reakcje na wieść o tym, że się jest w ciąży w wieku - powiedzmy - lat już nie dwudziestukilku - są najróżniejsze. Odchowane starsze dzieciaki, fajna praca - ech, co tu gadać - mnie się świat wywalił do góry nogami. I tak trwam w tym wywalonym, ale za teraz już NORMALNYM świecie i do poprzedniego za diabła nie chciałabym wrócić. Teraz to jest dopiero fajnie - chyba sięgnę po tę książkę, ciekawam bardzo :-)