Świat jest stworzony po to, aby stać się kiedyś piękną książką
Półeczka z książkami

Wypromuj również swoją stronę Lubię czytać
Blog > Komentarze do wpisu

Aksamitne pazurki - E.S. Gardner

Pożyczyłam od koleżanki – „Pazurki” zaczytane na śmieć. Przy kawie stwierdziłam, że nie lubię kryminałów. To ci się spodoba, usłyszałam i przepadłam, na trochę, bo książka długa nie jest i wciąga bardzo.

Pewnego dnia do biura Perrego Masona, adwokata od spraw karnych, przychodzi tajemnicza kobieta o nazwisku Eva Griffin. Dzień wcześniej była w pewnym miejscu, w pewnym towarzystwie i pech chciał, że dokonano tam zbrodni, z którą para nie miała nic wspólnego. Na dodatek tajemniczy towarzysz wypadu ma chętkę zaistnienia w wielkiej polityce, a pewna pierduśnica „Pikantne Wiadomości” ma zamiar o tym obwieścić światu, co oczywiście może zaszkodzić tajemniczemu iXowi. Smaczku dodaje fakt, że ww. Eva G była mężatką. Nic więcej nie zdradzę, no chyba jeszcze to, że znajdziemy tu szantaż, łapówki, morderstwo i dziwne typy. Gardner pisze tak, że każdy może być podejrzanym.

Wciągający kryminał, w klimacie lat 20-stych ubiegłego wieku. "Pazurki" ukazały się w 1933 roku. Był to początek serii o adwokacie Pearym Masonie, któremu nadał wiele swoich cech, ponieważ autor sam był z zawodu prawnikiem. Porzucił swoją profesję dla zawodu pisarza. Miłośnicy audiobooków mogą posłuchać kryminału w interpretacji Andrzeja Łapickiego (seria Gazety Wyborczej Mistrzowie Słowa).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

poniedziałek, 14 grudnia 2009, be.el

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2009/12/14 22:31:39
Czytalam na obozie narciarskim wiele lat temu, wtedy sluchalismy tez w radio relacji z procesu zabojcow Ksiedza Popieluszki (az dziw ze to puscili wtedy), potem jeszcze w tym samym czasie Siostrzenice lunatyka i pamietam, ze obie mnie zachwycily. Taki poczciwy kryminal.
-
2009/12/16 09:31:24
Puścili, bo pewnie chcieli zwrócić uwagę publiczną na fakt, że tak naprawdę nic się nie stało:( Taka była rzeczywistośc. A kryminał faktycznie poczciwy - bez żadnych wymuszonych efektów specjalnych i tak trzyma w napięciu. Pomysł! Liczy się pomysł, nagle zwroty akcji. Mnie się bardzo podobał:)
-
2009/12/16 12:03:20
Be.el chyba masz na myśli audiobooków? :)
-
2009/12/16 13:49:27
Zosik- ależ oczywiście, że tak:)