Świat jest stworzony po to, aby stać się kiedyś piękną książką
Półeczka z książkami

Wypromuj również swoją stronę Lubię czytać
Blog > Komentarze do wpisu

Historia świata w faktach i datach - praca zbiorowa

Dla miłośników historii - dla tych, którzy lubią wertować książki i wynajdywać dla siebie co lepsze kąski. I dla tych, którzy szukają fajnej pomocy - która wzbudzi zainteresowanie, wytłumaczy, dopowie. Dzieje świata: od jego początków po dziś dzień. Wybór najważniejszych wydarzeń, postaci wzbogacone o mnóstwo ilustracji (ponad 800) i najważniejsze daty.

Każda rozkładówka to kolejny temat z konkretnymi danymi i ciekawostkami. Punktem ciężkości nie są jednak tutaj wydarzenia w Polsce, choć nasz kraj pojawia się kilka razy: m.in. przy tematyce imperium mongolskiego i osmańskiego, zwycięstwa Sobieskiego pod Wiedniem, działań wojennych pruskiego króla Fryderyka II (chodzi o rozbiory) i wybuchu II wojny światowej.

Ciekawym posunięciem jest tu przedstawienie osi czasu z najważniejszymi wydarzeniami związanymi z tematem osadzonymi w konkretnym przedziale. Każdy rozdział to krótki wstęp i kilka najważniejszych zagadnień podzielonych na poszczególne części. Dzięki temu dana strona jest czytelna i przejrzysta. Dużym plusem są ilustracje, które pokazują ważne postacie, broń, bitwy, mapy, budowle, wynalazki. Często pojawiają się cytaty znanych osobowości. Włoski poeta Boccaccio wspomina tych, którzy pożegnali się ze światem doczesnym przez czarną śmierć, Sułtan Mehmed II przekonuje, że najwspanialszą stolicą na świecie jest Konstantynopol. A rzymski poeta Wergiliusz wspomina w "Eneidzie" założenie Rzymu przez Eneasza.

Książka dużego formatu, w miękkiej okładce liczy sobie ponad 280 stron. Na końcu Adnotacje na osi czasu dotykające takich tematów jak: państwa i panujący, odkrycia, sztuka i nauka, technologia, religia i światopogląd oraz życie codzienne. 

Na jednej ze stron końcowych znaleźć można wykaz najważniejszych cesarzy rzymskich, dynastie chińskie, słynne bitwy Starożytności i wczesnego Średniowiecza, siedem cudów świata starożytnego, ważniejsze bitwy I i II wojny światowej. Na samym końcu indeks.

Wiek 10+

Wydawnictwo Jedność

piątek, 04 września 2015, be.el

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: