Świat jest stworzony po to, aby stać się kiedyś piękną książką
Półeczka z książkami

Wypromuj również swoją stronę Lubię czytać
Blog > Komentarze do wpisu

Bohaterowie Magicznego Drzewa. Porwanie - Andrzej Maleszka

Budyń to jeden z głównych bohaterów cyklu „Magiczne Drzewo”. Jedyny pies na świecie, który… gada. Od samego początku zaskarbił sobie naszą sympatię – za poczucie humoru, cięte riposty i całkowite oddanie i gotowość do poświęceń. Bez wyrachowania, szukania jakichkolwiek psich korzyści, gotów na przygodę i niebezpieczeństwo.

Andrzej Maleszka „Porwaniem” rozpoczął nowy cykl związany z „Magicznym Drzewem”. Pierwsza część poświęcona jest Budyniowi, ale wydawca zapowiada również przygody Kukiego, Gabi, Alika, Idalii i innych w roli głównej. Na pewno grafika i format od razu kojarzą się z „Magicznym Drzewem”, Jednak to co również rzuca się w oczy, to objętość książki. "Porwanie" jest zdecydowanie cieńsze aniżeli np. „Świat Ogromnych” czy „Cień smoka”.

Najnowsza książka porusza ważną dla dziecka tematykę porwania. Ileż to razy dorośli napominają, ostrzegają, uwrażliwiają na kontakty z innymi. Zatem to dobra okazja, by się nauczyć czegoś na błędach innych – w tym przypadku Budynia. Maleszka pokazuje, że świat jest piękny i ciekawy, ale i niebezpieczny. Na dodatek – nieprzyjemne zdarzenie dotyczy Budynia, osobnika doświadczonego przez los, radzącego sobie w wielu sytuacjach. To pokazuje, że nie ma reguły i porwany może zostać każdy.

Pewnego dnia w mieszkaniu Kukiego pojawia się włamywacz. Mężczyzna w czarnym płaszczu usypia gazem chłopca, natomiast Budynia więzi w klatce o grubych prętach i zabiera ze sobą. Włamywacz okazuje się być treserem, który prowadzi Szkołę Posłusznych Psów. Chce, by Budyń – jedyny na świecie gadający zwierzak, był wabikiem dla innych właścicieli czworonogów. Ma być swego rodzaju reklamą i obietnicą. Budyń ma sprawić, że inne psy również zaczną mówić. Pies Kukiego oczywiście ma i honor i charakter. Nie ma zamiaru pogodzić się z nową sytuacją. Zrobi wszystko, co w jego mocy, by odzyskać upragnioną wolność. Czy mu się uda?

W książce dużo się dzieje, dynamiczna akcja wciąga. Spotkacie tu nowych i starych bohaterów. Jest wprawdzie trochę strachu i nerwów o Budynia, ale dla polskiego 7-lataka w sam raz:) Książka może naprawdę dużo nauczyć - a to ważna wartość dodana tej lektury.

Ponoć książki Andrzeja Maleszki sprawiają, że dzieci zaczynają same czytać. Wypróbujcie we własnym domu.

Wiek 7+

Wydawnictwo Znak

piątek, 08 lipca 2016, be.el

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: