Świat jest stworzony po to, aby stać się kiedyś piękną książką
Półeczka z książkami

Wypromuj również swoją stronę Lubię czytać
Blog > Komentarze do wpisu

Wszystkie psy Eli - Catarina Kruusval

Ela lubi wszystkie psy. I bardzo marzy o swoim psiaku. Dziewczynka w dniu codziennym ma do czynienia z różnymi psami, różnym rasami. Ale jest jeden minus – żaden z psów nie jest jej. Prośby Eli  o psa tato dziewczynki zbywa zdawkowym „Zobaczymy”. I tak jest ciągle. Tymczasem marzenie jest wciąż aktualne i nie zmienia się, mimo że Ela poznaje również minusy posiadania zwierzęcia. Bo trzeba z nim wyjść  na spacer, gdy na dworze plucha i mróz. Niekiedy psiak pomoczy śliną, albo tak mocno pociągnie, że trzeba puścić smycz. I czasem chrapie tak głośno, że zasnąć nie można. I nie chce słuchać, tylko uparcie nie rusza się z miejsca. To wszystko nic nie znaczy dla Eli – liczy się tylko pies. Aż w końcu nadchodzi ten dzień , kiedy … Pewnie już się domyślacie , jakie będzie zakończenie tej historii.

Cudna opowieść dla najmłodszych dzieci, która pokazuje, że warto mieć marzenia, i że pies to przede wszystkim odpowiedzialność. Przy tej lekturze można rodzinnie porozmawiać o obowiązkach wynikających z posiadania zwierzęcia w domu – wszystkich plusach i minusach. Książka jest do tego pięknie zilustrowana. Kilka lat temu (jak ten czas biegnie – sprawdziłam 8 lat!) pisałam już o Eli. Polecam również Jabłonkę Eli, o której możecie przeczytać tutaj.

Wiek  3+

Wydawnictwo Zakamarki

czwartek, 06 września 2018, be.el

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2018/09/13 11:15:41
Super, bardzo fajna bajka. Podoba mi się bardzo muszę kupić mojemu Wiktorowi bo on lubi takie klimaty. Super recenzja książeczki on lubi właśnie zwierzątka i pieski.
-
2018/09/24 13:45:13
Bardzo fajna bajeczka myślę że nasz szkrab się ucieszy z tego bajku zwłaszcza że lubi psy tak bardzo że już nam nie daje spokoju od pół roku z pieskiem w domu.
-
Gość: Kacper, *.164.rako-lan.pl
2018/09/24 15:00:29
Ostatnio gdzieś na tej stronie czytałam właśnie o tej bajce , widzę że jest bardziej polecana więc chyba kupię swojej córce :) Lubię takie recenzje dzięki temu wiec jest naprawdę dobrą propozycją , pozdrawiam :)