Świat jest stworzony po to, aby stać się kiedyś piękną książką
Archiwum
Zakładki:
Książki 2013
Książki 2012
Książki 2011
A tutaj piszę o książkach
(c) copyright Prawa autorskie zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie lub inne wykorzystywanie treści mojego blogu jest zabronione bez uprzedniej zgody autora
Dekoratorskie
Książki - 2010
Książki- 2008
Książki- 2009
Napisz do mnie
Piszą o książkach
Strony o książkach
Szablon mojego bloga
Wydawnictwa
Wyzwania czytelnicze
Zaglądam również TU
Tagi
Półeczka z książkami

Wypromuj również swoją stronę Lubię czytać

Obrazy

poniedziałek, 02 lutego 2009
sobota, 20 grudnia 2008

Bardzo podoba mi się ten obraz. Zwiastowanie- chyba jedna z największych Tajemnic. Nieraz się nad nią zastanawiałam i rozumem pojąć nie mogę. Nagle zjawia się jakiś skrzydlaty osobnik, który wpadł tylko na chwilę, by przekazać, że za kilka miesięcy narodzi się Cudowne Dziecko o imieniu Jezus. A co na to powie narzeczony Józef? Czy będzie tak naiwny, że od razu uwierzy, czy jednak będzie miał wątpliwości? Był przecież zwykłym człowiekiem i kierowały nim zwykłe ludzkie uczucia. Tyle znaków zapytania dla nas śmiertelników. Może tak ma właśnie być? Nie, obraz nie daje nam odpowiedzi na pytania i nie rozwiewa wątpliwości. U góry po lewej stronie, upadek człowieka- opuszczanie raju Na pierwszym planie Anioł Gabriel i Maryja- nadzieja na przyszłość. Na mojej reprodukcji domowej widać więcej szczegółów, można się zachwycić prostotą, kolorem i kompozycją obrazu.

Michał Anioł powiedział o autorze tego dzieła-

Zacny ten człowiek malował sercem. Posługując się pędzlem, potrafił dać wyraz swej pobożności i głębokiej wierze, czego ja osiągnąć nie potrafię, bowiem zgoła nie czuję w sercu tak szlachetnych skłonności.

Jeszcze jedno spostrzeżenie: zachwycamy się Wielkimi tego świata. Kuszą nas głośne nazwiska- Rafael, Caravaggio, Tycjan. Tymczasem warto niekiedy sięgnąć do dzieł mniej znanych, by odkryć, choćby tylko dla siebie , podobne jak ta- perełki.

środa, 02 lipca 2008

Georg Friedrich Kersting (1785-1847)

piątek, 30 maja 2008

                    Van Gogh-1885

niedziela, 25 maja 2008

Konrad von Soest ( ok.1370-1422)- Der Leser fragment obrazu Pfingstfest

wtorek, 13 maja 2008

Oto pytanie, które może przyprawić o ból głowy przeciętnego człowieka, ale nie mola książkowego. Wczoraj na niemieckim forum o książkach znalazłam mnóstwo ciekawych odpowiedzi  i uzasadnień, dlaczego właśnie książka, a nie ... buty:) bo wszyscy uczstnicy optowali oczywiście za nową lekturą. Co wybrałabym ja? Pewnie też książkę, jak znam życie. Chyba że miały by to być buty dla dziecka:) Mam coś takiego- kupuję nowy ciuszek, potem przychodzę do domu i pół dnia myślę, po co mi to było. Przecież mam całą szafę tego czegoś podobnego:) A kupuję książkę- przychodzę do domu, mam wspaniały humor, cieszę się z nowego nabytku. Coś chyba w tym jest....

poniedziałek, 31 marca 2008

Jean- Honore Fragonard ( ok 1770r.)

sobota, 15 marca 2008