Świat jest stworzony po to, aby stać się kiedyś piękną książką
Archiwum
Zakładki:
Książki 2013
Książki 2012
Książki 2011
A tutaj piszę o książkach
(c) copyright Prawa autorskie zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie lub inne wykorzystywanie treści mojego blogu jest zabronione bez uprzedniej zgody autora
Dekoratorskie
Książki - 2010
Książki- 2008
Książki- 2009
Napisz do mnie
Piszą o książkach
Strony o książkach
Szablon mojego bloga
Wydawnictwa
Wyzwania czytelnicze
Zaglądam również TU
Tagi
Półeczka z książkami

Wypromuj również swoją stronę Lubię czytać

Wydawnictwa

środa, 26 grudnia 2012

Chyba na każdej półce osoby lubiącej czytać znajdą się książki z charakterystycznym słoneczkiem/ kulą ziemską unoszącym/ą się nad otwartą książką. O tym, że wydawnictwo przestaje mieć rację bytu, usłyszałam w zeszłym tygodniu podczas odwiedzin u mojej mamy. Ta wiadomość nie może mi wyjść z głowy – jak wydawnictwo, które się sprawdziło, wydające dobre, ładne, wartościowe książki ma teraz zakończyć swój żywot? Wśród moich znajomych, członków rodziny jest i było mnóstwo osób, które regularnie zamawiały książki. Często zdarzały się kąski, które były bardzo pożądane wśród czytelników, a zapisy w bibliotekach sięgały 40 osób. Miedzianego jeźdźca wspomina wielu blogerów – czytadło, że aż piszczy, ale czytało się je do bladego świtu. Ja swój egzemplarz nabyłam w okresie, kiedy ceny na allegro biły rekordy. W końcu się ktosik zmiłował i wydał w rozsądnej cenie. Książka wędrowała po rodzinie, znajomych zdobywając wierne rzesze czytelników. Moim najulubieńszym kąskiem na zawsze – który stoi na mojej półce – to seria książek Jane Austin. Przeczytana dawno temu – pewnie nie raz mnie jeszcze ucieszy. Miło wspominam Historyka Kostovej – który sprawił, że prawie kładłam czosnek pod poduchę, by ustrzec się przed wampirami. Z dziecięcych – filozoficzna seria o Adasiu i słoniu Ludwika Janiona i prawie zaczytana – o piratach, z którym liczy się kordelasy, armaty, rekiny, no wszystko, co tylko na statku pirackim znaleźć można. Nie mogę zapomnieć też o Łamisłówkach Łukasza Dębskiego, który pokazał, że Polacy nie gęsi, też swój język mają. I to jaki:) A O wróżkach i czarodziejach Natalii Gałczyńskiej – zbiór bajek i baśni francuskich? Perełka.

Moja prośba – wiem, że trochę osób zagląda tutaj – proszę odwiedźcie Facebookową stronę Ratujmy Świat Książki, założoną przez Drużynę Wydawnictwa. Robi wszystko, by ocalić Świat Książki – kliknijcie na lubię to. Może ktoś pomoże. W końcu kropla drąży skałę.....
poniedziałek, 25 października 2010

Wydawnictwo Nasza Księgarnia ogłosiło konkurs z Cukiernią pod Amorem w tle. Wystarczy zrobić zdjęcie pierwszego lub drugiego tomu Cukierni pod Amorem w okolicy, którą lubicie, charakterystycznej dla Waszej miejscowości lub regionu. Wydawnictwo czeka z niecierpliwością na zdjęcia nie tylko z Polski, ale również z najdalszych zakątków świata.

Autorzy najciekawszych zdjęć dostaną drugi tom książki ze specjalnym autografem autorki.

Zdjęcia należy przesyłać do końca października na adres:

a.napiorska@nk.com.pl

W temacie wpiszcie: Cukiernia – konkurs foto. Należy również wyrazić zgodę na publikacje zdjęć na blogu http://www.cukierniapodamorem.pl/,

Przed kilkoma dniami ukazał się drugi tom Cukierni pod Amorem. Cieślakowie.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

poniedziałek, 12 lipca 2010

Księgarnia Znak przygotowała wyjątkową letnią ofertę dla miłośników i miłośniczek dobrej literatury.

W każdy piątek w „Dzienniku Polskim” znajdziecie Państwo specjalny kupon wraz z listą 10 książek (co tydzień innych) dostępnych w księgarni Znak w wyjątkowej wakacyjnej ofercie: już za 10, 15 i 20 zł.

Zrealizować go będzie można wyłącznie w księgarni Znak, przy Sławkowskiej 1, czynnej od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 18.00 i w soboty od 10.00 do 14.00. Każdy kupon będzie ważny przez tydzień.

Czekają na Państwa wyborne powieści, tomiki poetyckie, pasjonujące książki historyczne, religijne i dziecięce.

Akcję rozpoczynamy już w poniedziałek 12 lipca i potrwa ona aż do 28 sierpnia. Zapraszamy na Sławkowską 1!

Szczepańska-Kowalczuk Katarzyna
Havel Vaclav
Padura Leonardo
Śliwiński Piotr Jordan
Mentzel Zbigniew
Urbanowicz Witold
Smoleński Paweł
Żukowski Dariusz
Zuchniewicz Paweł
Friszke Andrzej, Paczkowski Andrzej
piątek, 23 kwietnia 2010

Wydawnictwo ZNAK - ogłasza konkurs na najlepszą rekomendację książki - może ktoś z Was zechce wziąć w nim udział. Ja życzę oczywiście szczęścia Oto szczególy:


Drogi Molu Książkowy!

Czy chcesz, aby tegoroczne Światowe Dni Książki zyskały dla Ciebie szczególny wymiar?

Dzięki Księgarni Znak będziesz mieć okazję, żeby dać wyraz swojej czytelniczej pasji w indywidualny sposób! Każdy klient jest dla nas wyjątkowy, dlatego pragniemy, by mógł razem z nami tworzyć to miejsce. Zawsze jesteśmy ciekawi, co masz do powiedzenia na temat przeczytanych książek. Chcemy, abyś podzielił się z nami opiniami o ulubionej książce Znaku. Poleć ją innym czytelnikom, napisz, dlaczego jest wyjątkowa.

Zarekomenduj w kilku zdaniach (maksymalnie do 300 znaków) ulubioną książkę. Najciekawsze rekomendacje zostaną wydrukowane, podpisane Twoim imieniem i nazwiskiem oraz umieszczone na specjalnych plakietkach i wyeksponowane na półkach księgarni Znak.

Do zdobycia:

I nagroda: bon prezentowy o wartości 100 zł do zrealizowania w Księgarni Znak, Sławkowska 1, Kraków.

II i III nagroda: bon o wartości 50 zł do zrealizowania w Księgarni Znak, Sławkowska 1, Kraków.

IV i V nagroda tomik „Tutaj” Wisławy Szymborskiej.

Rekomendacje podpisane imieniem i nazwiskiem można przesyłać od 23 kwietnia do 8 maja na adres: ksiegarnia@znak.com.pl

Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi 24 maja 2010 r.


poniedziałek, 19 października 2009

Adres księgarni ZNAK:

ul. Sławkowska 1

31-014 KRAKÓW 

pn - pt. 10.00-18.00

so. 10.00 - 14.00

piątek, 16 października 2009

Dla mnie Saga Sigrun Elżbiety Cherezińskiej to książka roku. Napisałam o niej jakiś czas temu, zarażam miłością do Sigrun i średniowiecznej Norwegii moich znajomych – i to z dużym powodzeniem. Wszyscy czekamy na drugą część cyklu Północnej drogi.

W czwartek, 22 października o godz. 19.00 w warszawskim Teatrze Kamienica (Al. Solidarności 93, Piwnica Warsza) odbędzie się „Norweski Wieczór z Sagą Sigrun”. Elżbiecie Cherezińskiej, autorce Sagi Sigrun, towarzyszyć będą Magdalena Gauer, Joanna Laprus-Mikulska – moderatorki spotkania, oraz Justyna Sieńczyłło, interpretująca fragmenty książki. W programie spotkania m.in. rozmowa o dawnej i współczesnej Norwegii – jej naturze, klimacie oraz mentalności mieszkańców. Zaprezentowane zostaną kopie wczesnośredniowiecznej norweskiej sztuki użytkowej, odzież i biżuteria. „Norweski wieczór z Sagą Sigrun” urozmaicą  prezentacje multimedialne, m.in. film Radosława Piwowarskiego oraz zdjęcia Edyty Szałek i Thomasa Gudbrandsena.

Saga Sigrun to pierwszy tom cyklu „Północna droga”, wyjątkowa książka przenosząca czytelników do Skandynawii X wieku, obrazująca obyczajowość i kulturę Wikingów, a po odrzuceniu kostiumu historycznego portretująca również współczesnych Norwegów.

Historia wdzierająca się w hermetyczny świat norweskich fiordów, chrześcijaństwo widziane przez pryzmat skandynawskich pieśni (dr Remigiusz Ciesielski, historyk, kulturoznawca)

…tętniąca energią życia wytrawna i porywająca narracja, wysmakowany wizerunek psychologiczny postaci, niezwykła uroda detalu  (Magdalena Gauer, literaturoznawca)  

...surowy norweski krajobraz, fiordy, zapach morza, długie i mroźne zimy, upór i duma ludzi tam żyjących (brulionbeel.blox.pl)

Na „Norweski Wieczór z Sagą Sigrun” zaprasza Zysk i S-ka Wydawnictwo, Teatr Kamienica oraz patroni medialni książki: miesięczniki „Bluszcz”, „Notes Wydawniczy”, „Wróżka” i portal Wirtualna Polska.

 

Moją recenzję tej fascynującej książki znajdziecie tutaj.

środa, 07 października 2009

Wydawnictwo Iskry zaprasza na spotkanie z Wacławem Oszajcą, autorem książki: Odwrócona perspektywa.  Spotkanie odbędzie się 9 października  2009r. o godz. 17.00 w Klubie Księgarza w Warszawie przy Rynku Starego Miasta 22/24. Wstęp wolny!

W klarownych wierszach Wacława Oszajcy odbija się świat, którego nie sposób ogarnąć. Nieodgadniony i pełen sprzeczności, budzący sprzeciw i zachwyt, stanowiący wyzwanie zarówno dla rozumu, jak i dla ludzkich uczuć. 
Poeta patrzy na niego trzeźwo, ze zdroworozsądkową przekorą, ale i z sympatią. To ona, pod rękę z poczuciem humoru, wbrew przeciwnościom prowadzi go tam, gdzie schronienie odnajdują jedynie ludzie prawdziwie  dojrzali: ku przystani pogodnej wyrozumiałości.

 

 patriotom

 

zły to ptak

co własne gniazdo kala

 

owszem

 

ale spróbuj

nie mówię zamieszkać

spróbuj dłuższą chwilę postać

pod gniazdem bocianim

 

i potem pogadamy

 

Wydawnictwo Iskry

niedziela, 27 września 2009

Jesień, jesień w księgarniach. Wiadomo, co to oznacza. Prawdę powiedziawszy skręca mnie z bólu, gdy widzę te wszystkie nowości. Na prowadzenie wysuwa się Portret nieznanej damy. Lubię historię w tle, a tu szykuje się cosik smakowitego i pod skórą czuję, że pewnie by mi się spodobało.

Połączenie romansu i thrillera w powieści historycznej o słynnym renesansowym malarzu Hansie Holbeinie. Artysta przybywa do Anglii czasów Henryka VIII, by namalować portret rodziny wielkiego humanisty Thomasa More'a i zakochuje się w jednej z jego córek. Niestety, piękna Meg kocha innego... Wciągająca historia miłosna, obraz z zaszyfrowanymi sekretami, biografia malarza i wspaniała, zaludniona autentycznymi postaciami, panorama epoki Tudorów, spopularyzowanej ostatnio znów dzięki głośnemu serialowi telewizyjnemu.

Strasznie mnie kusi Literatura i malarstwo. Korespondencja sztuk. Przeraża mnie cena. Ale tłumaczę sobie, że może synom przyda się w szkole. Tylko kiedy, kiedy? Jeden ma 4,5 a drugi 2 lata:)))))

Prezentowana książka to kompendium wiedzy na temat wzajemnego oddziaływania malarstwa i literatury. Autorka pokazała przenikanie się tematów od czasów antycznych do współczesnych, wskazując na kontynuacje i nawiązania w obrębie dwóch tytułowych sztuk. W książce opracowano około 100 tematów-modułów, składających się z następujących części: literacki tekst źródłowy (poetycki, prozą lub tekst krytyczny), obraz oraz komentarz autorski. Na końcu opracowania znalazły się aneksy, zestawienia etc. Książka służyć może pomocą nauczycielom realizującym lekcje poświęcone wzajemnemu przenikaniu się sztuk, ale także może być artystyczną ucztą dla miłośników słowa i obrazu.

Już wkrótce ukaże się kolejna część Kronik Wardstone, na którą czekam z wielką niecierpliwością.

Z czytelniczym pozdrowieniem dla wszystkich moli książkowych:))))

środa, 09 września 2009

O tej książce usłyszałam dziś w radiu. Zapowiada się ciekawie. Ota notka okładkowa:

Najnowsza, poruszająca i nastrojowa powieść laureatki Nagrody Nobla i Nagrody Pulitzera, autorki Umiłowanej i Pieśni Salomonowej. Amerykańskie kolonie, schyłek XVII wieku. Szesnastoletnia Florence, czarnoskóra niewolnica, opowiada o swojej przeszłości. Odrzucona przez matkę, oddana jako ośmioletnie dziecko nowojorskiemu farmerowi, Jacobowi Vaarkowi, próbuje dojść przyczyny, dla której została potraktowana jak przedmiot przez najbliższą jej osobę. Historia dziewczyny splata się z opowieścią Rebeki, żony Vaarka, która po opuszczeniu Anglii, poślubieniu obcego mężczyzny i stracie kolejnych dzieci nie radzi sobie z życiem w nieprzychylnym jej środowisku. Mąż Rebeki wierzy, że obecność małej Florence pozwoli Rebece przezwyciężyć samotność.
Wydawnictwo Albatros.
niedziela, 06 września 2009

Czytanie jest fenomenem. I to takim, że warto o tym wydać osobną książkę lub kalendarze. Od dawna zazdroszczę naszym sąsiadom zza Odry. To znaczy molom książkowym. Są dopieszczeni przez wydawców. Oto kilka moich najnowszych odkryć. Nie ukrywam, oko cieszy cosik takiego. Tylko pytam: Dlaczego u nas takich perełek nie ma? Za granicą z kolei czasem odstrasza cena.

Czytanie - Isolde Ohlbaum

Historia czytania - Alberto Manguel

Kalendarze ścienne

 

 
1 , 2